Previous
Previous Product Image

La Roche Posay Hyalu B5 Serum 30ml

L5,500.00
Next

Davines Nou Nou Shampoo 250ml

L1,970.00
Next Product Image

Vichy Aminexil Clinical 5 x21

L9,300.00

Add to Wishlist
Add to Wishlist

Description

Vichy Aminexil Clinical 5 x21 është një trajtim intensiv kundër rënies së flokëve, i përshtatur për të adresuar shumë nga shkaqet që mund të shkaktojnë këtë problem. Ky produkt vjen në formë të ampulave dhe është pjesë e linjës së produkteve të kujdesit të flokëve të Vichy, një markë e njohur për formulat e tyre inovative dhe efikase për kujdesin e lëkurës dhe flokëve.

Formulimi i Vichy Aminexil Clinical 5 përdor një kombinim të fuqishëm të përbërësve aktivë për të forcuar rrënjët e flokëve dhe për të rritur rezistencën e tyre ndaj rënies së të njëjtave. Përbërësit kryesorë të këtij trajtimi përfshijnë Aminexil, të cilin studio të shumta shkencore e kanë vërtetuar se vepron në forcimin e lidhjeve të kapsulave të kolagjenit përreth rrënjëve të flokëve, duke i mbajtur ata të fortë dhe të qëndrueshëm. Gjithashtu, formula përmban vitamina dhe minerale thelbësore për shëndetin e lëkurës së kokës dhe flokëve.

Ky trajtim ka një aplikim të lehtë dhe të shpejtë: thjesht aplikojini përmbajtjen e një ampule në lëkurën e kokës, më saktësisht në zonën e rrënjeve të flokëve, dhe masazhoni lehtësisht për të ndihmuar në absorbimin e produktit. Përdoret një herë në ditë për 6 javë, dhe pastaj mund të përdoret si një trajtim i vazhdueshëm për të ruajtur shëndetin dhe vitalitetin e flokëve.

Përdorimi i rregullt i Vichy Aminexil Clinical 5 x21 mund të ndihmojë në zvogëlimin e rënies së flokëve, në forcimin e rrënjëve dhe në promovimin e rritjes së flokëve të shëndetshëm. Është një zgjedhje e shkëlqyer për ata që vuajnë nga rënja e flokëve dhe dëshirojnë një trajtim efikas dhe të besueshëm për të adresuar këtë problem.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vichy Aminexil Clinical 5 x21”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping