Previous
Previous Product Image

Elgydium Sensitive 75ml

L 750.00
Next

Oral B Pro Series 1 Black

Original price was: L 5,000.00.Current price is: L 4,500.00.
Next Product Image

Elgydium Protection Caries 75ml

L 750.00

Out of stock

Add to Wishlist
Add to Wishlist
Category:

Description

Elgydium Perioblock Care është një pastë dëndente dentare e dizajnuar për të ndihmuar në parandalimin e formimit të plakës së dhëmbëve dhe në mbrojtjen e gingivave. Kjo pastë përmban një përbërës aktiv, Pyrophosphates, i cili ndihmon në frenimin e mineralizimit të plakës së dhëmbëve dhe ndihmon në mbajtjen e dhëmbëve dhe të gingivave të shëndetshme.

Pastai Elgydium Perioblock Care gjithashtu përmban fluor (1250 ppm F), që ndihmon në forcimin e esëllës së dhëmbëve dhe në parandalimin e kariesit. Përveç kësaj, ajo ka një aromë të këndshme që e bën përdorimin e saj më të këndshëm për përdoruesin.

Si me çdo produkt për kujdesin e dhëmbëve, është e rëndësishme të përdorni pastën dentare sipas udhëzimeve të prodhuesit dhe të konsultoheni me dentistin për çdo nevojë ose shqetësim të veçantë.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Elgydium Protection Caries 75ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Open chat
Hello 👋
How can we help you?