Previous
Previous Product Image

Avene Hyaluron Activ B3 50ml

L5,700.00
Next

Avene Hydrance Leggera 40ml

Original price was: L3,100.00.Current price is: L3,000.00.
Next Product Image

Avene XeraCalm A.D 100g

L1,000.00

Add to Wishlist
Add to Wishlist

Description

Avene XeraCalm A.D është një krem hidratues i përpunuar për të trajtuar dhe për të lehtësuar lëkurën e irrituar dhe të ndjeshme, si dhe për të rikthyer barrierën e lëkurës. Formuluar me një kompleks patentuar të përbërësve që rrisin hidratimin dhe qetësojnë lëkurën, ky krem është i dizajnuar për të mbajtur lëkurën tërheqëse dhe të shëndetshme.

Avene XeraCalm A.D përmban një kombinim të acidit i-modester, i cili ndihmon në rikthimin e barrierës së lëkurës dhe në mbajtjen e lëkurës tërheqëse dhe të shëndetshme. Përmban gjithashtu ceramidë, një përbërës kyç për mbajtjen e hidratimit në lëkurë, si dhe një kompleks termal të Avene, që ka veprime të qetësueshme dhe anti-irrituese për lëkurën.

Ky krem është i përshtatshëm për përdorim në lëkurën e ndjeshme dhe të irrituar, dhe është testuar dermatologjikisht për të garantuar sigurinë dhe efikasitetin e tij. Vjen në një tub prej 100g, e cila është e përshtatshme për përdorim të gjatë dhe të qëndrueshëm. Për rezultate më të mira, rekomandohet përdorimi i rregullt dhe i vazhdueshëm i këtij kremi, në përputhje me udhëzimet e dhëna në etiketën e produktit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avene XeraCalm A.D 100g”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping