Previous
Previous Product Image

Rilastil Aqua Crema Idratante 50ml

Original price was: L3,600.00.Current price is: L3,500.00.
Next

Uriage Hyseac Serum 40ml

L2,500.00
Next Product Image

Rilastil – Sun System Stick (SPF 50+)

L1,950.00

Add to Wishlist
Add to Wishlist

Description

Rilastil Sun System Stick është një zgjedhje e shkëlqyer për mbrojtjen e lëkurës nga rrezet dëmtuese të diellit në zona të caktuara të lëkurës. Si një stick me faktor mbrojtës nga dielli, ky produkt ofron një mënyrë të lehtë dhe të efektshme për të aplikuar mbrojtje ndaj diellit në zonat e ndjeshme të lëkurës.

Formulimi i Sun System Stick përfshin një kombinim të përbërësve mbrojtës nga dielli, përfshirë filtra fizikë dhe kimikë që ndihmojnë në parandalimin e dëmtimit të lëkurës nga rrezet UVB dhe UVA. Kjo përbërje e ndihmon lëkurën të mbrohet nga djegiet e diellit, plakja përshpejtuar dhe dëmtimi i qelizave.

Stiku është i dizajnuar për të qenë i lehtë për t’u aplikuar dhe për të përdorur, duke e bërë atë të përshtatshëm për përdorim në udhëtime ose për aplikim lokal në zona të caktuara të lëkurës, si fytyra, buzët, dhe vijat e syve. Stiku lejon një aplikim të saktë dhe të pastrueshëm, pa lënë njolla të bardha të shkaktuara nga produktet e tjera mbrojtëse ndaj diellit.

Përdorimi i rregullt i Rilastil Sun System Stick mund të ndihmojë në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimi i dëmshëm i diellit, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyer për ata që duan të sigurojnë një mbrojtje efektive për lëkurën e tyre kur janë në diell.

Për të përdorur, aplikoni stikun në zonën e dëshiruar të lëkurës para ekspozimit në diell. Përsëriteni aplikimin nëse jeni të ekspozuar për një kohë të gjatë në diell ose pas notitjes. Përdorni atë gjatë gjithë stinës së verës për mbrojtje të qëndrueshme.

Në përgjithësi, Rilastil Sun System Stick është një zgjedhje e shkëlqyer për ata që kërkojnë një mënyrë të lehtë dhe të efektshme për të mbrojtur zonat e ndjeshme të lëkurës nga rrezet dëmtuese të diellit. Me formulën e saj efektive dhe aplikimin e lehtë, ky stik është një pjesë e rëndësishme e çantës së plazhit ose udhëtimit për të mbrojtur lëkurën tuaj në mënyrë të sigurt dhe efektive.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Rilastil – Sun System Stick (SPF 50+)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping