Previous
Previous Product Image

Doppel Herz Kollagen 3000 Liquid x 14 sticks

L2,000.00
Next

Albiolact x 8 vials

Original price was: L1,600.00.Current price is: L1,500.00.
Next Product Image

Megastar K goce 20 ml

L1,400.00

Add to Wishlist
Add to Wishlist

Description

Megastar K Vitamine K është një suplement ushqimor me vitaminat K, A, D, E, DHA (acid dokosahekzanoik) dhe Luteinë. Ai shërben për parandalimin e episodeve hemorragjike te vonshme nga mungesa ose pamjaftueshmëria e vitaminës K dhe rakitizmi tek fëmijët. ADH është acid yndyror i familjes Omega 3, i rëndësishëm për rritjen dhe zhvillimin e sistemit nervor tek të sapolindurit, në sistemin imunitar, në funksionimin e retinës. Vitamina K ndihmon në sintezen e disa faktorëve të koagulimit të gjakut. Vitamina D3 nxit përthithjen e kalciumit, ndihmon në zhvillimin skeletik dhe mineralizimin e kockës. Vitamina E mbron indet nga radikalet e lira dhe ndihmon në funksionin normal të indit muskular dhe nervor. Luteina ka aftësi të mbrojë retinën nga radiacioni solar duke reduktuar në minimum progresin e sëmundjeve të syrit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Megastar K goce 20 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Open chat
Hello 👋
How can we help you?