Previous
Previous Product Image

Broncodek Bio Bambini 200ml

L 1,350.00
Next

ESI Erbaven x30 tablet

L 1,340.00
Next Product Image

Timal Kids 150g

L 1,245.00

Hurry! only 5 left in stock.
Add to Wishlist
Add to Wishlist

Description

Përshkrimi i Produktit: Timal Kids është një suplement dietik i formuluar posaçërisht për fëmijët, që ndihmon në mbështetjen e sistemit imunitar dhe në përmirësimin e shëndetit të përgjithshëm. Ky produkt është i pasur me vitamina dhe minerale esenciale, të cilat janë të rëndësishme për rritjen dhe zhvillimin e fëmijëve. Paketimi përmban 150 gram pluhur të shijshëm dhe lehtë për t’u përdorur.

Karakteristikat dhe Përfitimet:

  • Formulë e pasur me lëndë ushqyese: Përmban një kombinim të ekuilibruar të vitaminave dhe mineraleve që janë thelbësore për shëndetin dhe mirëqenien e fëmijëve.
  • Mbështetje për sistemin imunitar: Ndihmon në forcimin e sistemit imunitar, duke e bërë fëmijën më rezistent ndaj sëmundjeve dhe infeksioneve.
  • Shije e këndshme: Pluhuri ka një shije të këndshme që e bën të lehtë dhe të kënaqshëm për fëmijët konsumimin e tij.
  • Lehtë për t’u përdorur: Pluhuri mund të përzihet me ujë, qumësht ose lëngje të tjera, duke e bërë të lehtë për t’u përfshirë në dietën e përditshme të fëmijës.

Përdorimi:

  • Indikacionet: Rekomandohet për fëmijët që kanë nevojë për një mbështetje të shtuar ushqyese, veçanërisht gjatë periudhave të rritjes dhe zhvillimit intensiv.
  • Mënyra e përdorimit: Përziejeni një lugë çaji të pluhurit (rreth 5 gram) në një gotë me ujë, qumësht ose lëng frutash. Përziejeni mirë deri sa të tretet plotësisht dhe konsumojeni menjëherë.
  • Këshilla për përdorim: Përdoreni një herë në ditë ose sipas udhëzimeve të mjekut ose farmacistit.

Paralajmërime dhe Kujdes:

  • Kundërindikimet: Nuk duhet përdorur në rastet e alergjisë ndaj ndonjë përbërësi të produktit.
  • Doza e rekomanduar: Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Konsultohuni me mjekun nëse fëmija ka ndonjë problem shëndetësor ose është duke marrë ndonjë ilaç tjetër.
  • Ruajtja: Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë, larg nga drita e diellit dhe jashtë mundësive të fëmijëve. Sigurohuni që kapaku të jetë i mbyllur mirë pas çdo përdorimi për të ruajtur freskinë e produktit.

Përfundim: Timal Kids 150g është një suplement ushqyes që ndihmon në mbështetjen e sistemit imunitar dhe në përmirësimin e shëndetit të përgjithshëm të fëmijëve. Me një formulë të pasur me vitamina dhe minerale, dhe me një shije të këndshme, ky produkt është ideal për të siguruar që fëmijët të marrin lëndët ushqyese të nevojshme për rritje dhe zhvillim të shëndetshëm.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Timal Kids 150g”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Open chat
Hello 👋
How can we help you?