Previous
Previous Product Image

Avene Solaire 50+ Crema Colorato 50ml

Original price was: L3,100.00.Current price is: L3,000.00.
Next

Trudi Kids Latte Doposole 200ml

Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,500.00.
Next Product Image

La Roche Posay Retinol B3 Serum 30ml

L5,500.00

Add to Wishlist
Add to Wishlist

Description

Serumi La Roche-Posay Retinol B3 është një zgjidhje specializuar për kujdesin e lëkurës e formuluar për të adresuar shenjat e plakjes, dhe jo-rregullësitë e tonit. Ky serum vjen në një shishe prej 30 ml dhe është pjesë e linjës së njohur të produkteve për kujdesin e lëkurës të testuar nga dermatologët të La Roche-Posay.

Në thelb të tij, ky serum përdor fuqinë e dy përbërësve kyç: retinol dhe vitamina B3 (niacinamid). Retinoli, një derivat i vitaminës A, është i nderuar për aftësinë e tij për të zvogëluar dukjen e rrudhave të feçrave, vija të holla dhe shenjave të tjera të zakonshme të plakjes. Ai vepron duke nxitur rrotullimin e qelizave të lëkurës, duke inkurajuar rritjen e qelizave të reja, më të shëndetshme, ndërsa njëkohësisht stimulon prodhimin e kolagjenit, i cili kontribuon në një lëkurë më të mbushur dhe më të re.

Siç e plotëson retinolin, është vitamina B3, gjithashtu e njohur si niacinamidi. Vitamina B3 është një përbërës me shumë përfitime për kujdesin e lëkurës. Ajo ndihmon në përmirësimin e tonit të lëkurës duke reduktuar dukjen e ndezjes, pikave të errëta dhe skuqjeve. Gjithashtu, vitamina B3 funksionon si një antioksidant i fuqishëm, duke mbrojtur lëkurën nga dëmtimi ambiental dhe ndihmon në forcimin e barrierës së lëkurës, duke përmirësuar mbajtjen e lagështisë dhe rezilienca e përgjithshme e lëkurës.

La Roche-Posay formon produktet e saj duke pasur parasysh lëkurën e ndjeshme, dhe ky serum nuk është përjashtim. Është dizajnuar të jetë i butë, por efektiv, duke minimizuar riskun e irritimit të zakonshëm të lidhur me përdorimin e retinolit. Formula shpesh pasurohet me përbërës qetësues dhe hidratues për të siguruar komoditet dhe lagështi për lëkurën.

Për të përdorur Serumin La Roche-Posay Retinol B3, aplikoni një sasi të vogël në lëkurën e pastër në mbrëmje, duke shmangur zonën e syve. Filloni duke përdorur serumën çdo natë tjetër, duke rritur gradualisht frekuencën si lëkura juaj përshtatet me produktin. Është e rëndësishme të përdorni një krem ​​mbrojtës me spektër të gjerë diellor gjatë ditës gjatë përdorimit të produkteve me retinol për të mbrojtur lëkurën tuaj nga dëmtimi diellor.

Në përgjithësi, Serumi La Roche-Posay Retinol B3 ofron një qasje komprehensive për adresimin e shenjave të plakjes, teksturës së pafishkët të lëkurës dhe jo-rregullësive të tonit, duke ofruar përmirësime të dukshme në cilësinë e lëkurës me kalimin e kohës.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “La Roche Posay Retinol B3 Serum 30ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Open chat
Hello 👋
How can we help you?