Previous
Previous Product Image

Health Aid Glucobate x60 tablet

L 2,820.00
Next

Reumil Plus x20 tablet

L 2,030.00
Next Product Image

Osteo K2 x60 tablet

L 2,200.00

Add to Wishlist
Add to Wishlist
Category:

Description

Pharmanova – Osteo K2

Osteo K2 është një formulë unike që, përveç kalciumit dhe vitaminës D3, përmban MenaQ7, një ekstrakt i patentuar i sojës japoneze të fermentuar, e cila përmban sasinë më të madhe të vitaminës natyrore K2. Kalciumi është një mineral i nevojshëm për rritjen dhe forcimin e kockave, dhe vitamina D3 mundëson përthithjen e kalciumit nga zorrët. Vitamina K2 është e nevojshme për aktivizimin e proteinave të nevojshme për lidhjen e kalciumit dhe përdorimin e tij të duhur – proteinat Osteocalcin dhe MatrixGla. Nëse këto proteina nuk aktivizohen, ato nuk mund të lidhin kalciumin. MatrixGla lidh kalciumin dhe e heq atë nga enët e gjakut dhe indet e buta. OsteoK2® rekomandohet për të gjithë njerëzit e moshës së mesme dhe të moshuar, veçanërisht gratë, për kocka të forta dhe të shëndetshme dhe enë të gjakut të shëndetshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Tek të rriturit rekomandohet marrja ditore e dy tabletave në ditë. Gëlltitni tabletat me një gotë ujë, me ushqim.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Osteo K2 x60 tablet”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Open chat
Hello 👋
How can we help you?