Previous
Previous Product Image

Relaxil x30 tablet

L 1,850.00
Next

Vertigo x30 tablet

L 1,870.00
Next Product Image

Nevo Brain x10 flaconcini

L 2,630.00

Add to Wishlist
Add to Wishlist

Description

Për personat me probleme të kujtesës
Për personat me vështërësi përqendrimi

Përparësitë

Katër veprime në stimulimin e funksionit të trurit

  1. Kontribuon në funksionin memorizues dhe njohës në sajë të GINKGO BILOBA
  2. Kontribuon në mirëfunksionimin e sistemit nervor në sajë tëVit.B1; B2; B12
  3. Kontribuon në qarkullimin normal të gjakut dhe në mikroqarkullim në sajë të GINKGO BILOBA
  4. Kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ në sajë të SELENIUM dhe Vit.B2

Komfort i lartë në përdorim

Përbërësit

Ginkgo Biloba:
Eshtë një bimë me origjinë nga Kina. Gjethet e saj përmbajnë njëshumëllojshmëri të madhe të substancave fitokimikate, ndër të cilat karotenoidet, flavonoide dhe terpenoide. Ajo ndikon në përmirësim të memories, përqendrimit dhe çregullimeve të humorit. Gjithashtu është e dobishme në sëmundjet e enëve të gjakut dhe simptomave tëveshit të brendshëm (gumëzhitje, marje mendsh).

Acetyl-L-Carnitine:
Ajo ka një rol të rëndësishëm në metabolizmin e energjisë në qelizë.Gjithashtu ka një veprim neuroprotektiv, duke ndërhyrë në procesin e formimit të radikaleve të lira.

Fosfatidilserina:
Ajo është e përfshirë në mekanizmine përcielljes së sinjaleve nervore dhe kontribuon në ruajtjen optimale të pėrshkueshmėrisė qelizore, e nevojshme për hyrjen e ushqyesve në qelizë dhe eliminimin e mbeturinave nga qeliza.

Selenium:
Seleni ka një veprim antioksidant i dobishëm në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Grupi i vitaminave B:
Janë esenciale në prodhimin e energjisë dhe për përdorimin e sheqerit dhe proteinave;
ata kanë një rol të rëndësishëm në zhvillimin e qelizave dhe fiziologjisë të sistemit nervor.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Nevo Brain x10 flaconcini”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Open chat
Hello 👋
How can we help you?