Previous
Previous Product Image

Lierac Dioptiride 15ml

L3,020.00
Next

Neutrogena Daily Serum 30ml

L1,400.00
Next Product Image

Neutrogena Liquid Exfoliant 125ml

L1,200.00

Add to Wishlist
Add to Wishlist

Description

Neutrogena® Clear & Defend+ Liquid Exfoliant me AHA + Panthenol mbështet rinovimin e qelizave të lëkurës për lëkurë dukshëm më të lëmuar në një javë, duke ndihmuar në largimin e lëkurës së vdekur dhe yndyrës së tepërt që mund të çojë në njolla.
I ngarkuar me një përzierje të Glycolic & Acidet citrik (AHAs), nxit qarkullimin e qelizave të lëkurës për të zbehur shenjat dhe për të përmirësuar strukturën e lëkurës; dhe Panthenol për të ndihmuar në mbështetjen e barrierës mbrojtëse jetike të lëkurës tuaj.
Formuluar me një pH optimal për të maksimizuar efikasitetin.
• pH 3.6 • Pa aromë
• Alkool falas
• 7% AHA [5% acid glikolik + 2% acid citrik] rrit rinovimin e qelizave sipërfaqësore të lëkurës për të zbehur shenjat e akneve & përsosin strukturën e lëkurës.
• 0,5% Panthenol ndihmon në zbutjen e lëkurës dhe ruajtjen e barrierës së lagështisë së lëkurës.
• 125ml Neutrogena® Clear & Defend+ Liquid Exfoliant është i përshtatshëm për lëkurë të prirur ndaj njollave

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Neutrogena Liquid Exfoliant 125ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Open chat
Hello 👋
How can we help you?