Previous
Previous Product Image

Skingain original x30 stick

L 4,950.00
Next

Kalcio Pocket Liposomiale x20 stick

L 2,500.00
Next Product Image

Eagle D3 12ml

Original price was: L 1,850.00.Current price is: L 1,700.00.

Hurry! only 5 left in stock.
Add to Wishlist
Add to Wishlist

Description

Eagle D3 12ml është një suplement ushqimor që përmban vitaminë D3 (kolekalciferol), e cila është e rëndësishme për shëndetin e kockave, dhëmbëve dhe funksionimin e sistemit imunitar. Vitamina D3 ndihmon në përthithjen e kalciumit dhe fosforit nga ushqimi, duke mbështetur kështu zhvillimin dhe mirëmbajtjen e strukturës së kockave.

Përbërja:

Vitamina D3 (kolekalciferol): Forma natyrale e vitaminës D, e cila është më e efektshme në rritjen e niveleve të vitaminës D në gjak.
Mekanizmi i veprimit:

Vitamina D3 ndihmon në përthithjen e kalciumit dhe fosforit në zorrë dhe në depozitimin e tyre në kocka dhe dhëmbë.
Ajo gjithashtu luan një rol të rëndësishëm në funksionimin e sistemit imunitar, duke ndihmuar në mbrojtjen kundër infeksioneve.
Përdorimi:

Eagle D3 përdoret për të parandaluar dhe trajtuar mungesën e vitaminës D.
Është i dobishëm për njerëzit që kanë mungesë të ekspozimit në diell, si p.sh. ata që jetojnë në zona me pak diell, personat e moshuar, dhe ata që mbulojnë pjesën më të madhe të trupit për arsye fetare ose kulturore.
Përdoret gjithashtu për të mbështetur shëndetin e kockave dhe dhëmbëve, dhe për të parandaluar osteoporozën dhe rakitizmin.
Dozimi:

Doza e rekomanduar zakonisht përcaktohet nga një mjek dhe mund të varet nga mosha dhe nevojat specifike të individit.
Për foshnjat dhe fëmijët e vegjël, doza e rekomanduar zakonisht është disa pika në ditë, ndërsa për të rriturit mund të jetë më e lartë.
Kundërindikacionet:

Nuk duhet të përdoret nga personat me hiperkalcemia (nivel i lartë i kalciumit në gjak) ose hipervitaminoza D (nivel i lartë i vitaminës D në trup).
Nuk rekomandohet për personat me alergji ndaj ndonjë përbërësi të produktit.
Efektet anësore të mundshme:

Mund të përfshijnë shqetësime të stomakut, si diarre ose kapsllëk.
Në raste të rralla, mund të ndodhin reaksione alergjike. Nëse vëreni ndonjë simptomë të pazakontë, ndaloni përdorimin dhe konsultohuni me një mjek.
Kujdes:

Ndiqni udhëzimet e mjekut ose farmacistit për përdorimin e saktë të këtij produkti.
Mbani produktin jashtë mundësisë së fëmijëve.
Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë, larg dritës së diellit direkte.
Eagle D3 12ml është një suplement i dobishëm për të mbështetur shëndetin e përgjithshëm dhe mirëqenien, duke siguruar sasinë e nevojshme të vitaminës D3 për zhvillimin dhe mirëmbajtjen e kockave dhe sistemit imunitar.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Eagle D3 12ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Open chat
Hello 👋
How can we help you?