Previous
Previous Product Image

Curasept Luxury Whitening 75ml

L 3,000.00
Next

Elaxa x12 bustine

L 1,050.00
Next Product Image

Bioflor 250mg x10 sacchet

L 532.00

Add to Wishlist
Add to Wishlist
Category:

Description

Bioflor 250 mg është një suplement probiotik në formë bustinash që përmban bakterin e gjallë Saccharomyces boulardii. Ky probiotik është i njohur për efektet e tij pozitive në shëndetin e sistemit tretës dhe përdoret shpesh për të trajtuar dhe parandaluar diarretë e ndryshme, përfshirë ato që lidhen me përdorimin e antibiotikëve ose udhëtimet.

Karakteristikat kryesore të Bioflor 250 mg:

 • Përbërësi aktiv: Çdo bustinë përmban 250 mg Saccharomyces boulardii, një probiotik natyral.
 • Format: Vjen në formë bustinash të lehta për përdorim, të cilat mund të treten në ujë ose lëngje të tjera.
 • Përfitimet: Ndihmon në rivendosjen e balancës së mikroflorës intestinale, përmirëson funksionin tretës dhe ndihmon në parandalimin dhe trajtimin e diarresë.
 • Përdorimi: Rekomandohet për trajtimin e diarresë akute dhe për parandalimin e diarresë që lidhet me përdorimin e antibiotikëve ose udhëtimet.

Si të përdoret:

 • Për të rriturit dhe fëmijët mbi 6 vjeç: Zakonisht merret 1-2 bustina në ditë, sipas udhëzimeve të mjekut ose farmacistit.
 • Për fëmijët nën 6 vjeç: Konsultohuni me mjekun për dozimin e saktë.

Instruksionet për përdorim:

 • Përzieni përmbajtjen e bustinës me ujë ose një pije tjetër të ftohtë ose të vakët (jo të nxehtë).
 • Konsumojeni menjëherë pas përzierjes.

Kujdes:

 • Mbani larg nga fëmijët.
 • Ruani në një vend të freskët dhe të thatë.
 • Mos tejkaloni dozën e rekomanduar pa u konsultuar me një mjek.
 • Nuk rekomandohet për përdorim te pacientët me sistem imun të dobësuar ose me alergji ndaj ndonjë përbërësi të produktit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Bioflor 250mg x10 sacchet”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Open chat
Hello 👋
How can we help you?