Previous
Previous Product Image

Eviol Vitamine E 100mg x20 soft capsule

L 429.00
Next

Calcio Carbonato 500mg x60 tablet

L 860.00
Next Product Image

Algem Glycem Control x 60 tablets

L 2,600.00

Add to Wishlist
Add to Wishlist

Description

Glycem Control është suplement i përbërë nga ekstraktet e thata të Gymnema (Gymnema sylvestre R), Ulivo (Olea Europea L), Galega (Galega Officinalis L) dhe Fieno greco (Trigonella fœnum-græcum L) që ndihmojnë metabolizmin e karbohidrateve.

Prania e vitaminës E mbron qelizat nga stresi oksidativ.

Indikacionet:

  • Intoleranca e dëmtuar ndaj glukozës
  • Trajtim shtesë i diabetit mellitus
  • Antioksidant
  • Ul nivelin e kolesterolit

Përdorimi:

Këshillohet të merret 2 tableta në ditë përpara vaktit.

Glycem Control është i përshtatshëm për vegjetarianët, nuk përmban gluten dhe laktozë.

Paketimi 60 tableta 650 mg.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Algem Glycem Control x 60 tablets”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Open chat
Hello 👋
How can we help you?