Previous
Previous Product Image

Dolohot x12 sacchet

Original price was: L 567.00.Current price is: L 500.00.
Next

Isomar x20 flaconcini

L 1,050.00
Next Product Image

Tylol Hot x12 packet

L 554.00

Add to Wishlist
Add to Wishlist
Category:

Description

Përshkrimi i Produktit: Tylol Hot është një ilaç i formuluar për të lehtësuar simptomat e ftohjes dhe gripit, duke përfshirë dhimbjen e kokës, ethet, dhimbjen e fytit dhe kongjestionin nazal. Ky produkt vjen në formën e pluhurit për tretje në ujë të nxehtë, i cili ofron një lehtësim të shpejtë dhe efektiv. Paketimi përmban 12 pako individuale të përshtatshme për përdorim.

Karakteristikat dhe Përfitimet:

 • Përbërës aktivë: Çdo paketë përmban paracetamol për lehtësimin e dhimbjeve dhe uljen e temperaturës, dhe fenilefrinë për uljen e kongjestionit nazal.
 • Lehtësim i shpejtë: Forma e pluhurit për tretje në ujë të nxehtë siguron një absorbim të shpejtë dhe efekt të menjëhershëm.
 • Shije e këndshme: Pluhuri ka një shije të këndshme që e bën konsumimin më të lehtë dhe të këndshëm.
 • Paketim praktik: Paketat individuale janë të lehta për t’u mbajtur me vete dhe për t’u përdorur në çdo kohë dhe vend.

Përdorimi:

 • Indikacionet: Rekomandohet për trajtimin e simptomave të ftohjes dhe gripit, duke përfshirë dhimbjen e kokës, ethet, dhimbjen e fytit dhe kongjestionin nazal.
 • Mënyra e përdorimit: Përziejeni përmbajtjen e një pakete në një gotë me ujë të nxehtë (rreth 200 ml). Përziejeni mirë deri sa të tretet plotësisht dhe pijeni menjëherë.
 • Këshilla për përdorim: Përdoreni një herë në çdo 4 deri në 6 orë sipas nevojës, por jo më shumë se 4 pako në 24 orë.

Paralajmërime dhe Kujdes:

 • Kundërindikimet: Nuk duhet përdorur në rastet e alergjisë ndaj paracetamolit, fenilefrinës ose ndonjë përbërësi tjetër të produktit.
 • Doza e rekomanduar: Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Konsultohuni me mjekun nëse keni ndonjë problem shëndetësor, jeni shtatzënë, ushqeni me gji, ose jeni duke marrë ndonjë ilaç tjetër.
 • Efektet anësore: Mund të shkaktojë reaksione alergjike ose efekte të padëshiruara si pagjumësi, nervozizëm ose dhimbje stomaku. Në rast të ndonjë reagimi të padëshiruar, ndërprisni përdorimin dhe kontaktoni mjekun.
 • Ruajtja: Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë, larg nga fëmijët dhe drita e diellit.

Përfundim: Tylol Hot x 12 Pac është një zgjidhje e besueshme dhe e efektshme për lehtësimin e simptomave të ftohjes dhe gripit. Me përbërës aktivë të provuar dhe një formulë praktike në formë pluhuri për tretje në ujë të nxehtë, ky produkt siguron lehtësim të shpejtë dhe të sigurt për të gjithë familjen.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Tylol Hot x12 packet”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Open chat
Hello 👋
How can we help you?