Previous
Previous Product Image

Hydramin x20 bustine

Original price was: L 980.00.Current price is: L 900.00.
Next

Orzac Ocean Vit D3 1000 UI 20ml

L 1,500.00
Next Product Image

Tachipirina Bambini 500mg x10 suppositorie

L 516.00

Add to Wishlist
Add to Wishlist
Category:

Description

Përshkrimi i Produktit:
Tachipirina Bambini 500 mg është një ilaç antipiretik dhe analgjezik në formë suposte, i dizenjuar për të trajtuar temperaturën e lartë dhe dhimbjet tek fëmijët. Paketimi përmban 10 suposte, secila me një dozë prej 500 mg paracetamol.

Karakteristikat dhe Përfitimet:

Efektivitet i lartë: Paracetamoli është një substancë e njohur për uljen e temperaturës dhe lehtësimin e dhimbjeve të lehta deri në mesatare.
Përdorim rektal: Forma e supostes mund të jetë më e përshtatshme për fëmijët që kanë vështirësi në marrjen e ilaçeve në formë tabletash ose sirup.
Veprim i shpejtë: Supostet ndihmojnë në absorbilimin e shpejtë të ilaçit në organizëm, duke siguruar lehtësim të shpejtë të simptomave.
Paketim praktik: Paketimi me 10 suposte siguron një furnizim të mjaftueshëm për trajtimin e temperaturës dhe dhimbjeve për një periudhë të caktuar.
Përdorimi:

Indikacionet: Rekomandohet për trajtimin e temperaturës së lartë dhe dhimbjeve të ndryshme (si dhimbje koke, dhimbje dhëmbësh, dhimbje muskujsh) tek fëmijët.
Mënyra e përdorimit: Hiqni suposten nga paketimi dhe vendoseni në mënyrë delikate në rektum të fëmijës. Supostet mund të përdoren çdo 4 deri në 6 orë sipas nevojës, por jo më shumë se 4 herë në 24 orë.
Këshilla për përdorim: Sigurohuni që fëmija të qëndrojë i qetë për disa minuta pas vendosjes së supostes për të ndihmuar në absorbilimin e plotë të ilaçit.
Paralajmërime dhe Kujdes:

Dozimi: Respektoni dozimin e rekomanduar nga mjeku ose farmacisti. Mos e tejkaloni dozën e përcaktuar.
Kundërindikimet: Nuk duhet përdorur në rastet e alergjisë ndaj paracetamolit ose ndonjë përbërësi tjetër të produktit.
Efektet anësore: Mund të shkaktojë reaksione alergjike. Në rast të ndonjë reagimi të padëshiruar, ndërprisni përdorimin dhe kontaktoni mjekun.
Ruajtja: Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë, larg nga fëmijët dhe drita e diellit.
Përfundim:
Tachipirina Bambini 500 mg x 10 Supposte është një zgjedhje e besueshme dhe e efektshme për trajtimin e temperaturës dhe dhimbjeve tek fëmijët. Me paracetamol si përbërës aktiv dhe një formë praktike të administrimit, ky produkt siguron lehtësim të shpejtë dhe të sigurt për simptomat e ftohjes, gripit dhe dhimbjeve të tjera.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Tachipirina Bambini 500mg x10 suppositorie”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Open chat
Hello 👋
How can we help you?