Previous
Previous Product Image

Better You D3000+K2 Spray Oral 12ml

L 1,880.00
Next

Vitabiotics Osteocare x30 tablet

L 1,200.00
Next Product Image

Power of Nature Zinc +D3 x30 capsule

L 1,790.00

Add to Wishlist
Add to Wishlist

Description

Suplementi ushqimor Zinc PLUS D3 kombinon bisglicinatin e zinkut, një nga format më të absorbueshme dhe më efektive të zinkut për trupin e njeriut, me vitaminën D3. Zinku dhe vitamina D3 kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Të mirat dhe benefitet e zinkut në organizëm:

 • Kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.
 • Kontribuon në ruajtjen, normalizimin dhe mbrojtjen e kockave, flokëve, thonjve, lëkurës dhe shikimit .
 • Kontribuon në riprodhimin normal dhe fertilitet.
 • Kontribuon në ruajtjen e nivelit normal të testosteronit në gjak.
 • Kontribuon në funksionin normal kognitiv.
 • Kontribuon në metabolizmin normal acid-bazë, makronutrient (karbohidrate, acide yndyrore) dhe vitaminë A.
 • Kontribuon në sintezën normale të proteinave dhe ADN-së.
 • Luan një rol të rëndësishëm në procesin e ndarjes qelizore.

Të mirat dhe benefitet e Vitaminës D3  në organizëm:

 • Kontribuon në përthithjen/përdorimin normal të kalciumit dhe fosforit.
 • Kontribuon në nivelet normale të kalciumit në gjak.
 • Kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve, kockave dhe dhëmbëve.
 • Luan një rol të rëndësishëm në procesin e ndarjes qelizore.

Produkti nuk përmban Gluten, laktozë, konservues, ngjyra artificiale.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Power of Nature Zinc +D3 x30 capsule”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Open chat
Hello 👋
How can we help you?