Previous
Previous Product Image

Solucion Fiziologjik 10 ml

L100.00
Next

Tanflex Oral Spray 30 ml

L471.00
Next Product Image

Fermental x 12 mini drink

L2,000.00

Add to Wishlist
Add to Wishlist
Category:

Description

ESI – Fermental Max Mini Drinks

Esi Fermental Max Mini Drinks në shishka është një suplement i fermenteve laktike që ndihmon në rivendosjen e ekuilibrit të florës bakteriale të zorrëve, thelbësore për mirëqenien e përgjithshme të trupit tonë.

Ky suplement i fermenteve laktike me 2 miliard spore indikohet në rastet e kapsllëkut, kolitit, përdorimit të antibiotikëve, ushqimit jo të duhur, diarresë, zorrëve dembele. Formula e tij përmirëson tretjen, rregullon funksionin e zorrëve, kundërvepron zhvillimin e baktereve patogjene dhe forcon sistemin imunitar. Balancon florën bakteriale të zorrëve.

Fermental Max është një suplement praktik në formë pije që kombinon vetitë e dobishme të aloe verës me sporet bakteriale, fibrat dhe vitaminat B në një produkt të vetëm. I disponueshëm në formatin e shishkave(flakone) praktike, me tapë matëse.

  • Bacillus coagulans dhe FOS janë të dobishme për promovimin e ekuilibrit të florës bakteriale të zorrëve;
  • Vitaminat B6 dhe B12 kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Nuk përmban:  Ngjyra artificiale, Gluten, Laktozë, OMGJ.

I përshtatshëm për vegjetarianë.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Fermental x 12 mini drink”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Open chat
Hello 👋
How can we help you?