Next

Sweet Almond Oil 30ml

Original price was: L300.00.Current price is: L200.00.
Next Product Image

Castor Oil 50ml

Original price was: L475.00.Current price is: L400.00.

Add to Wishlist
Add to Wishlist
Category:

Description

Vaji i ricinit është një lloj vajiqë përfitohet nga farat e ricinit, një bimë të njohur për vetitë e tij terapeutike. Për shkak të përmbajtjes së tij të lartë të acidit ricinoleik, uji i ricinut ka përdorime të shumta, përfshirë kujdesin e lëkurës, flokëve dhe shëndetit të përgjithshëm.

Për përdorime të jashtme, vaji i ricinit mund të aplikohet në lëkurën e thatë ose të irrituar për të ndihmuar në hidratimin dhe zbutjen e saj. Përveç kësaj, disa njerëz e përdorin atë si një trajtim për rritjen e flokëve, për shkak të përmbajtjes së tij të vitaminave dhe acidit ricinoleik që mund të ndihmojë në forcimin dhe rritjen e flokëve.

Siç ndodh me çdo produkt natyror, është e rëndësishme të kryhet një test i vogël alergjik para përdorimit të tij në lëkurë, për të shmangur reaksionet alergjike të mundshme.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Castor Oil 50ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping